Kronikë

Lëviznin me mjet të blinduar, autorët i pikasën viktimat kur ndërruan makinënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:16 - 18/08/22 |
Opi Nion

Një atentat i mirëorganizuar u regjistrua mëngjesin e sotëm në mbikalimin e Panajasë, Vlorë.

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo u vranë teksa po udhëtonin me një automjet tip “Benz” nga një tjetër makinë në lëvizje.

Ndërkohë nga informacionet mësohet se Xhezo dhe Lena lëviznin me makinë të blinduar.

Autorët duket se kanë qenë duke i vëzhguar dhe sapo kanë vënë re që kishin marrë automjet tjetër, kanë vënë në zbatim planin për t’i ekzekutuar. Kjo pasi Shpati Lena dhe Agim Xhezo janë të përfshirë me masakrën e Vlorës, të ndodhur në zonën e plazhit të Vjetër, ku biznesmeni Arben Beqiraj  u vra për një kalë. Duket se pikërisht për këtë ngjarje të ndodhur në 2019, viktimat ishin tejet të kujdesshëm në lëvizje.

Ndërkohë sipas news 24 në drejtim të automjetit tip “Benz” të viktimave u zbrazën të paktën 60 plumba kallashnikovi.

Pas