Aktualitet

Letra/ “I bindur se do provohet pafajësia ime”, ja çfarë shkruan Alqi Bllako


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 30/03/22 |
Opi Nion

Deputeti Alqi Bllako ka dorëzuar në Kuvend shkresën e lënies së mandatit. Bllako nuk është paraqitur fizikisht në ambientet e Kuvendit por dorëheqja zyrtare ka shkuar në zyrat e Kryesisë së Kuvendit me postë.

Në letrën e dorëzimit të mandatit të siguruar nga Opinion.al ai shkruan se dorëzon mandatin e deputetit të PS, të qarkut Tiranë me vullnet të plotë.

Më tej ai shkruan: “Me bindjen e plotë se në fund të këtij procesi do të provohet pafajësia ime, integriteti dhe ndershmëria në detyrën e ushtruar me këtë akt personal vihem në dispozicion të drejtësisë duke gjykuar t’i hap rrugën të pakushtëzuar proceseve të mëtejshme të organeve të drejtësisë”.

Alqi Bllako dorëzoi mandatin e deputetit pasi Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit kërkoi arrestimin e tij. Bllako rezulton të jetë i implikuar në çështjen e inceneratorit të Fierit./Opinion.al

Pas