-U tha në Opinion

Lera tregon kategoritë e basteve që do mbyllen pas 31 dhjetorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:00 - 15/10/18 |
b.f

Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave, Niko Lera, të hënën, tregoi se cilat nga kategoritë e basteve do të mbyllen në vendin tonë.

Lera u shpreh në studion e emisionit “Opinion”, se ligji shqiptar parashikon qartë se cilat nga lojërat pas datës 31 dhjetor 2018 nuk do funksionojë.

Nëse bastet online që janë pjesë e tre kompanive që janë të licensuara për baste sportive, pasi ka dy mënyra se si ju mund të plotësoni një skedinë: e para, duke e blerë tek pika fizike e basteve dhe e dyta, plotësimi i saj në mënyrë elektronike, por përderisa ligji thotë se kategoria e basteve sportive nuk do të funksionojë pas datës 31 dhjetor 2018, do të thotë që të dyja këto mënyra të vendosjes së basteve nuk do funksionojnë më”,-tha ai.

Pas