-U tha në Opinion

Lera: Ja ku do zhvendosen lojërat e fatit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:26 - 15/10/18 |
b.f

Drejtori i Politikave Fiskale në Ministrinë e Financave, Niko Lera, të hënën, deklaroi se vetëm resortet me pesë yje që janë të licensuara për të pasur lojëra fati do të funksionojnë.

Lera u shpreh në studion e emisionit “Opinion”, se nuk do lejohen kapanone që të hapin diku buzë rrugësh një aktivitet të tillë, por do të verifikohen nga specialistët.

Kemi tre kompani që zhvillojnë veprimtarinë e saj në bastet sportive. Në kategorinë e basteve sportive kemi tre operatorë të licensuar. Të cilët kanë rreth 4200 pika. Ndërsa, në kategorinë e kazinove elektronike, kemi 11 kompani të licensuara. Licensa e tyre është ndërprerë që me miratimin e ligjit dhe me vendosjen e afatit 31 dhjetor 2018“,-tha ai.

Pas