Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:29 - 19/07/21 |
Opi Nion

Një tërmet me magnitudë 4.0 i shkallës rihter është regjistruar mbrëmë në juglindjen e vendit.

Sipas të dhënave nga Qendra Europiane Mesdhetare e tërmeteve, lëkundjet sizmike u shënuan rreth orës 22:21. Epiqendra e tërmetit u regjistrua rreth 8 km në lindje të qytetit të Korçës dhe ishte me thellësi 2 km.

Fatmirësisht tërmeti nuk ka sjellë dëme materiale apo njerëz të lënduar./Opinion.al

Pas