Aktualitet

Lëkundje tërmeti në BulqizëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:18 - 01/01/23 |
Opi Nion

Lëkundje të forta janë ndjerë në fshatin Valikardhë të Bulqizës, si pasojë e një tërmeti.  Bëhet me dije se banorët janë ndjerë të frikësuar nga lëkundjet dhe kanë dalë nga shtëpitë e tyre.

Tërmeti më magnitudë 3.2 të shkallës Rihter është ndjerë mesditën e sotme dhe epiqendra ishte në Bulqizë, në një thellësi 2.5 kilometra nga sipërfaqja e tokës./Opinion.al

Pas