Aktualitet

Lehtësohen masat anti-COVID për qytetarët që udhëtojnë drejt ItalisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:30 - 22/02/22 |
Opi Nion

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar  se Italia ka vendosur që të lehtësojë masat anti-Covid për hyrje dhe daljet nga vendi.

Duke filluar nga data 1 mars, udhëtarët që do të shkojnë drejt Italisë nuk do të jetë e nevojshme që të karantinohen.

Të gjiithë personat që duan të futen në Itali, mjafton që të kenë certifikatën e vaksinimit me dy doza.

Për ata që nuk janë të vaksinuar, mjafton një test PCR negativ ose certifikata e rikuperimit nga Covid-19./ Opinion.al

Pas