Kronikë

Lear Kurti në serum ende me pranga në duar, pas fotos së Berishës nis hetimi për mjekëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 23/10/22 |
Opi Nion

 Shtohen dyshimet mbi vdekjen e të riut Lear Kurti pas ndalimit të tij nga policia. Sikurse bëhët me dije nga Report TV, një hetim ka nisur ndaj mjekëve të Spitalit të Traumës, pas deklaratave kontradiktore mes tyre dhe policisë.

Ndërsa të parët pohuan se i riu ka mbërritur në spital pa shenja jete, policia deklaroi se 32-vjeçari ka shkuar në spital ende në jetë. Ekspertiza paraprake mjeko –ligjore doli në përfundimin se në stomakun e Kurtit u gjet një qese çka dyshohet se ka patur në përmbajtje lëndë narkotike, ndërkohë që nëna e tij deklaroi në një intervistë, se Kurti kishte në trup shenja dhune.

Në një foto të publikuar mbrëmë nga kreu i PD Berisha, shihet i riu i shtrirë në shtratin e spitalit, ndërsa i është vendosur serum, gjë që sërish duket se e bën edhe më të komplikuar historinë, ende të pazbardhur. A ishte në jetë Lear Kurti kur po merrte këtë serum?

Pas publikimit të kësaj fotoje, Policia dhe Prokuroria kanë nisur hetimet për mjekët e spitalit të Traumës./Opinion.al

 

 

Pas