InstaBIZ

“Lazarati” së shpejti film në Hollywood


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 28/10/15 |
b.f

Lazarati është bërë aq i famshëm sa tani ka shfaqur edhe interesimin e producentëve televizivë amerikanë të cilën historinë e fshatit të njohur për kultivimin e kanabasit, do ta kthejnë në film. Një projekt i tillë vjen edhe nga Hollywood  i cili po bëhet gati të nisë xhirimet e filmit, një pjesë e të cilëve do të xhirohen në Shqipëri. Burime të sigurta për Opinion.al thanë se ditët e fundit ka mbërritur në Shqipëri regjisori i filmit i cili po shëtit në disa vende për të parë setet e përshtatshme ku do të xhirohen skenat. Një ndër këto vende ështe edhe Fushë-Kruja. Ndërkohë që nuk dihet ende kasti i aktorëve që do të luajnë në film dhe nëse midis tyre do të ketë edhe emra të njohur të kinematografisë amerikane.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas