Aktualitet

Lazaratasit nuk shohin më të ardhme në Shqipëri, aplikojnë për SHBA


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:44 - 30/11/15 |
b.f

GJIROKASTËR- Pas ndërhyrjes së policisë në Lazarat, banorët nuk shohin më të ardhme në fshatin e tyre. Rreth 15 për qind e banorëve kanë plotësuar lotarinë amerikane këtë vit, me shpresën se fati do t’i përzgjedhë e ata të largohen njëherë e mirë nga vendi. Ata thonë se nuk kanë me çfarë të jetojnë dhe e vetmja rrugë është emigrimi.

Pak prej tyre punojnë në bujqësi, disa të tjerë i janë drejtuar malit për të mbledhur bimë medicinale në Sopot. Këto të ardhura nuk janë as sa për të mbajtur frymën thonë banorët.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas