InstaBIZ

Largimi nga mbretëria i Harryt dhe Meghan, Princ Charles merr këtë vendim


               Publikuar në : 08:18 - 20/01/20 |
xhu lia

Mbrëmjen e së shtunës Mbretëresha Elizabeth mori vendimin lidhur me kërkesën për pavarësi  ekonomike të Princ Harryt dhe Dukeshës Meghan Markle.

Në pranverë çifti nuk do të mund të përdorë më titujt mbretërore dhe as fondet si punonjës së mbretërisë.

Ata do të jetojnë mes Kanadasë dhe Britanisë ku kanë vendosur të mbajnë shtëpinë në Frogmore. Megjithatë babai i Princ Harryt, Princ Charles është i vëndosur që të ndihmojë të birin financiarisht.

Sipas mediave të huaja Princ Charles do t’i ofrojë Harry-t ndihmën e tij të pavarur nga familja mbretërore ku do të përfshihen të ardhurat e tij./Opinion.al/

Pas