-Shëndeti

Lajm i mirë për gjumashët, 1 orë më shumë gjumë ndikon në shëndet


               Publikuar në : 19:08 - 11/03/19 |
xhu lia

Ndonëse për shkak të fluksit të ditës  një orë gjumë në mesditë mund të duket luks, në fakt studimet tregojnë se përmirëson mjaft shëndetin.

Sipas kërkuesve specifikisht një orë gjumë në drekë ndikon në uljen e presionit të gjakut. Pasi të zgjoheni do të jeni plot energji pozitie dhe gjithashtu do të ndiheni mjaft mirë.

“Bazuar në gjetjet tona, nëse dikush ka luksin që të bëjë një sy gjumë gjatë ditës, do ketë benefite të mëdha për sa i përket presionit të gjakut,”-është shprehur një nga studiuesit. Kështu që nëse keni mundësi përpiquni të flini një orë më shumë në ditë./Xh.K/Opinion.al/

Pas