Aktualitet

Votimi/ Parlamenti nuk i i heq imunitetin Saimir TahiritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:45 - 25/10/17 |
b.f

Parlamenti i Shqipërisë vendosi ti thotë JO sot kërkesës së Prokurorisë për heqjen e imunitetit dhe arrestimin e Saimir Tahirit.

Pas leximit te dy raporteve, i mazhorancës kundër arrestimit te Tahirit dhe i opozites pro arrestimit, Ruçi ka hedhur raportet ne votim, pasi ka bere me heret verifikimin e prezences ne salle.

Kundër arrestimit të Tahirit votuan 75 deputetë, ndërsa pro arrestimit 60 deputetë. Ndërsa 5 deputetë nuk morën pjesë në votim, mes tyre ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa. 5 deputet qe nuk moren pjese ne votim

*Votimi per Tahirin

Pas