Aktualitet

Laboratori i drogës Has/Familjarët e Xhevat Shutit:Policia na terrorizoi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 20/10/18 |
el ida

Familjarët e Xhevit Shutit, të arrestuar për laboratorin e drogës në Has kanë reguar. Ata pohojnë se janë terrorizuar nga policia, e cila mori dhe gruan e Xhevatit dhe djalin e tyre 15-vjeçar Aurel Shuti, i cili është lënë i lirë .

Ata thonë se që prej arrestimit nuk kanë asnjë kontakt me familjarët e tyre ndërsa dy fëmijët e mitur janë terrorizuar.

Kujtojmë se një laborator droge është zbuluar në një fshat të Hasit. Policia ka deklaruar se në laborator dyshohet se përpunoheshin drogërat e forta.

 

 

 

 

Pas