Aktualitet

Labi, ky “mistrec” me flokët e bardhë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:46 - 07/11/15 |
b.f

Një intervistë nga Drini Zeqo!

 

Labinot Gashi është një nga personazhet më të njohur dhe mjaft popullor të Prishtinës. Jo rastësisht sepse puna e tij si moderator e ka bëre mjaft popullor. Shume njerëz punojnë në televizon por nuk bëhen dot popullor. Duhet dicka më shumë, që Labi duket se e ka. Është shumë I dashur me njerezit e që ketej buron edhe lidhja e ngushtë që ka me teleshikuesit.

36 vjecar me shumë eksperienca, këtë herë po kërcen, në një skene te madhe, atë të “ Dance with me” ne TV Klan”. Kërcen me Arilenën, nje talent muzikor 17 vjecar më të cilen ndihet shumë komod. Eksperiencë shumë e mirë, thotë ai, e paharruar, ndryshe prej të gjitha sfidave që kam patur deri më sot. Po mundohet ta shijojë në maksimum. Ajo që I mungon më shumë janë koncertet dhe mbrëmjet në Diasporë. Labinot Gashi është I fejuar, por akoma nuk ka vendosur se kur do të martohet. Qesh kur e pyes për këtë. Nuk i dihet, me shumë mundësi vitin tjetër… shton ai duke qeshur. Kush ka qenë personazhi më interesant që ke intervistuar e pyes?

Të intervistosh një gazetar nuk është e lehte, meqë në programin e tij “Një kafe me Labin” ka intervistuar thuajse të gjithë personalitetet e njohura te Kosoves e Shqipërisë. “Unë kam intervistuar shumë personalitete të artit, kulturës politikës. Interesant më është dukur biseda me Princ Lekën”, tregon duke e vecuar nga të tjerët. “Por edhe intervista e parë e ish Kryeministrit Hashim Thaci, ka qenë interesante për publikun” kujtohet ta shtojë në listën e preferencave të tij.

Përsa i përket këngëtarëve ekskluzivitetet i ka patur gjithmonë nga Adelina Ismajli, ndërsa tek kultura apo tetari vecon Isa Qosjen. Më tej ne obklkjorrin që ndajmë të dy prej muajsh tashmë, ne Klan e pyes a do jetoje dot me kohë të plotë në Tiranë? “Dy orë e gjysëm po bëjmë Prishtinë -Tiranë, kështu që po jetojmë në të. Ne jemi një, njësoj është..” e duke qeshur (sepse Labi qesh shumë) më fton ta vizitoj më shpesh Prishtinën.

Herë më duket si dikush që nuk mërzitet nga asgjë, por mbase këta jane njerëzit qe mërziten më shumë se të tjerët. Ndaj e pyes se cfarë të bezdis? “Më bezdis kur nuk janë njerëzit e drejtë dhe të sinqertë, pasi vet jam shumë i drejtpërdrejtë dhe muhdohem të reflektoj gjithnjë pozitivitet. Po të shoh një njeri negativ , do doja t’i qëndroja shumë larg.. me tregon duke mbaruar cigaren që e pi shumë dhe une këtë intervistë të shkurtër.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas