Aktualitet

Kyebashkiaku Veliaj dhe Presidenti gjerman Steinmeier vizitë në gjimnazin “Sami Frashëri”Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:07 - 01/12/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj vizituan ambientet e gjimnazit “Sami Frashëri”, me rastin e 15-vjetorit të laboratorit të gjuhës gjermane.

Drejtoresha e shkollës “Sami Frashëri” i dhuroi Presidentit gjerman një certifikatë mirënjohjeje për bashkëpunimin në projektin gjerman që gjimnazi ofron.

Gjithashtu kryebashkiaku Veliaj dhe Presidenti gjerman panë nga afër ekspozitën e realizuar nga nxënësit “Shkolla në kohën e Komunizmit”.

Gjatë vizitës së tij Presidenti i Gjermanisë, Frank Walter Steinmeier shoqërohej edhe nga përfaqësues të Zyrës Rajonale për Bashkëpunim Rinor (Ryco) si dhe përfaqësues të GIZ Albania.

Pas