Aktualitet

Kuvendi miraton procedurën e përshpejtuar për Portin e Durrësit, opozita kundërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 09/11/22 |
Opi Nion

Eshtë miratuar  me 62 vota pro dhe 20 kundër kërkesa e qeverisë për të kaluar me procedurë të përshpejtuar një projektligj për Portin e Durrësit.

Ndërkohë, kalimi me procedurë të përshpejtuar është kundërshtuar nga opozita, ç’ka solli dhe debate në Kuvend.

Alibeaj: Të paktën minimumin e rregullores duhet ta ndiqni.
Duhet t’i jepni respektin rregullores që gjithkush që voton sot ta ketë të deklaruar nderin apo fajin e madh që është duke votuar sot pro kësaj cështje.

Rama: Kush je ti?

Alibeaj: Ku e patë ju që ishin 62 vota pro? Ju do të duhet të jepni respektim maksimal që secili që voton. Ta tregoj unë se kush jam. Ai që përcakton jam unë. /Opinion.al

 

 

Pas