Kryesore

Kuvendi miraton me 113 vota rezolutën për dënimin e masakrës së SrebrenicësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 07/07/22 |
Opi Nion

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me 113 vota pro rezolutën për dënimin e masakrës së Srebrenicës.

113 vota pro dhe asnjë kundër, ndërsa në votim kanë marrë pjesë edhe deputetët e opozitës.

Gjithashtu Kuvendi ka hedhur poshtë 4 amendamente të propozuara nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe Tritan Shehu./Opinion.al

Pas