Aktualitet

Kuvendi miraton Altin Binajn si anëtar të Gjykatës Kushtetuese


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:49 - 17/12/20 |
Opi Nion

Kuvendi votoi sot me 96 vota “pro”, anëtarin e pestë të Gjykatës Kushtetuese, Altin Binaj. Me këtë vendim Kuvendi plotësoi 3 vakancat që i takojnë në këtë gjykatë.

Lajmi është konfirmuar dhe nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili e quan detyrë shtëpie zgjedhjen e anëtarëve për Gjykatën Kushtetuese.

“Parlamenti shqiptar ka votuar sot anëtarin e fundit të Gjykatës Kushtetuese me 96 vota pro, mjaftueshëm për ta zgjedhur atë si anëtar të ri të GJK. Kjo është një detyrë shtëpie e rëndësishme për ndërtimin e institucioneve të reja të Drejtësisë”.-shkruan Balla./ Opinion.al

Pas