Te Fundit

Kuvend, Rama-Berisha debate për aksionin e tatimorëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:36 - 23/09/15 |
b.f

TIRANE- Nga foltorja e Kuvendit ku diskutohej projektligji për procedurat tatimore, Kryeministri Edi Rama tha se, Qeveria nuk do të ndalet në luftën e nisur ndaj informalitetit. Informalitetin do e çojme deri ne fund dhe aministinë harrojeni. Kontrollet do të vazhdojnë çdo ditë, kush s’lëshon kupon tatimor do paguaje 5 milionë lekë, kush gjendet në kushtet e avazionit 100 milion lekë.

Rama ndër të tjera tha se trembem nga protesta e thirrur nga opozita, fundin e së cilës thotë se e sheh të njëjtë me atë për energjinë elektrike. Pas kësaj deklarate kreu i Qeverisë u largua nga salla. Por paraardhësi i tij Sali Berisha tha se nëse do të vazhdojë të largohet në këtë mënyrë do të përballet me bojkotin e opozitës. “Po vazhdoi keshtu ne do i themi mirupafshim sapo te dale ai aty….”

“Sa për aksionin e qeverisë për informalitetin është një fushatë banditeske ndaj biznesit”, u shpreh Berisha.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas