Kronikë

Kush janë 14 të arrestuarit në operacionin “Porositësi”, 5 në kërkimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:26 - 04/10/22 |
Opi Nion

Janë zbardhur emrat e 14 personave të arrestuar në kuadër të operacionit “Porositësi”.

Policia ka vënë në pranga, Indrit dhe Gentjan Beqiraj, të cilët kanë qenë të përfshirë në një seri vrasjesh si dhe kanë qenë ata që duke bashkëpunuar me uniformat blu kanë hedhur dritë në ngjarje  të rënda kriminale të ndodhura në vend.

Në kërkim është shpallur Pellumb Muharremi, i cili mban dhe emrin tjetër Aleksandër Laho, i njohur me pseudonimin “Rrumi i Shijakut”.

Ndërkohë që Kasandër Noga është arrestuar në Belgjikë,  për një atentat të ndodhur më 11 Qershor të këtij viti ndaj Erion Hasanbelliut, në qendër të Brukselit.  Si pasojë e ngjarjes Hasanbelliu mbeti i plagosur.

Emrat e të arrestuarve

Gentjan Beqiraj
Indrit Beqiraj
Flamur Bejko
Pellumb Hoxha
Idajet Hoxha
Armand Dalipi (Daka)

Fatjon Myrta
Blerim Elezi
Gentian Sheshi
Kujtim Deliallisi
Albano Hajdari
Fatjon Hajdari
Armando Lama
Altin Celami

Ilirjan Feçi – i arrestuar më parë, në kuadër të operacionit “Golden Bullet”.

Të shpallur në kërkim: Agron Bejdolli, Aleksander Laho alias Pellumb Muharremi, Dritan Ferra alias Dritan Muça alias Dritan Prifti, Alban Skonja, Kevin Zeneli alias Kevin Suçi.

 

 

Pas