-Jetë dhe Stil

Gratë e bukura të politikës shqiptare?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:16 - 23/10/15 |
b.f

 

Një grua e bukur në politikë? Pse jo, e bukur dhe e zgjuar. Kombinimi perfekt, që gjithmonë thuajse ka tingëlluar i paarritshëm. Tani jo më. Aspak për cështje feminizmi, por sepse kështu është e vërteta. A janë më të suksesshme gratë e bukura? Le t’i hedhim një sy parlamentit sot. Nuk duam ta mendojmë si qëllim në vetvete, por duhe të pranojmë se ky është parlamenti më i bukur shqiptar i të gjiha kohërave.

silva caka

Deputete e qarkut të Beratit nga Lëvizja Socialiste për integrim, 28-vjecarja Silva Caka bën pjesë edhe tek femrat e bukura që i janë shtuar kuvendit në legjislaturën e tij të fundit.

esmeralda-shkjau-620x330

Deputetja socialiste e Durrësit, Esmeralda Shkjau është një tjetër hyrje interesante në parlament. Askush nuk mund të vërë në dyshim hiret e saj, aq më tepër tani, që ka humbur edhe disa kilogramë.

arta dade

Nuk është e re as në kuvend dhe as në moshë. Por gjithmonë është cilësuar një grua e bukur dhe zonjë me sharm. Është fjala për deputeten socialiste Arta Dade, që gjithmonë i ka dhënë nur parlamentit shqiptar, i dominuar në atë kohë nga meshkujt.

 

jozefina

Nëse socialistët do të krenoheshin me bukurinë e Arta Dades, demokratët në vite kanë patur simbol të bukurisë, ish-kryetaren e Kuvendit, Jozefina Topalli.

jorida

Prej disa vitesh, demokratëve u është bashkuar edhe një tjetër portret i bukur. Nga zyrat e Bashkisë drejt e në sallën e kuvendit, sharmantja Jorida Tabaku.

blerina

Vecanërisht tërheqin vëmendjen sytë e saj. Natyrisht mund të konsidrohet si një ndër femrat e bukura të PS-së, deputetja Blerina Gjylameti.

majlinda

Vazhdon të jetë deputete e qarkut të Tiranës që nga viti 2005 dhe mbetet një grua e bukur. Është fjala për Majlinda Bregun.

gridalaura

Ndërkohë, jashtë Kuvendit të Shqipërisë, por brenda “politikës së bukur shqiptare” qëndron edhe Laura Vorpsi, ish-zëdhënëse e Partisë Demokratike dhe kandidatje për bashkinë e Durrësit, Grida Duma.

Kodheli-8

Nga Bashkia e Tiranës në kuvend dhe nga kuvendi në krye të një ministrie shumë burrërore. Është fjala për Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, që gjithashtu meriton vëmendje mes grave të bukura të politikës.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas