-ARKIVA OPINION

KUSH I RREH NXENESIT? VIDEO SHOKUESE NE SHKOLLE!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 26/01/15 |
root

Të ftuar:

Luan Hajdaraga
Reila Bozdo
Ermal Hasimja
Murat Basha
Mentor Kikia
Nora Malaj

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=_kLs_RVL_kI” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Zonje e nderuar.
    Me vjen keq per komentin qe ke bere pasi realitet I don pare ndryshe. Kam mbi 15 vjet qe jetoj ne Britanine e madhe dhe e ndjek me vemendje cdo realitet te zhvillimit. Sot po rritet nje brez I ri gjithkund ne Europe dhe me gjere ME nje nivel te ulet te dijeve, te kultures, dhe me gjere. Nje gje e tille me e theksuar eshte ne Shqiperi. Nje shpulle e nje mesuesje ngriti ne kembe gjith Shqiperine por grushtat mbi Kolegun e Hajdarages u fashiten sikur te mos kish ndodhur asgje. I ngjan nje realiteti kurdesh jo Shqiptaresh. Ben mire qe paneli juaj te diskutonte se sa medioker po rreitet brezi I ri se sa poshte kane rene prinderit qe po hane dajak nga femijet e tyre se sa dyqane e familje po plackiten nga ky brez I ri neper France, Itali dhe Belgjike, se si po thyhen shtepi neper qytete te shqiperise si ne mesjete. Se si Qeveria lejon futjen e hajduteve nepermjet airoporteve ME vlera materiale e monetare te vjedhura neper vendet ku na dhane te drejten te levizim lirisht. Eshte turp I madh te ngresh doren kunder nje Edukatorje qe shpullos nje qyrravec qe e nesermja e tij do jete burgu.

  2. Cdo njeri ka te drejt ta gjykoj un nuk ja fali kuj te ma prekin femin tim nese un nuk mund ta bine te sillet mir nuk ka mesues ta edukoj ate.

  3. zonja reila per momentin mendoi se i erdhi zogu ne dore dhe filloi te vringellonte shpaten te kush ti dilte perpara por shpejt e kuptoi se doli huq dhe shija qe la pas kjo figure mesuese, ishte teper e tharte!Nuk e ben personalitetin e nxenesit apo te qenit i kulturuar as nenshtetesia amerikane as pasuria por familja e shendoshe nga e cila rrjedh plus ndihma e shkolles, qe ka kontribut te pacmuar! Puna e dajakut ka histori ne shqiperi ashtu sic ka ne cdo vend te botes por me ecjen e kohes perpara edhe ai fenomen po zbehet si shume difekte qe trasheguam.Njehsimi I sistemeve shkollore tona me ato perendimore eshte dicka e pamundur sot eshte njesoj si te barazosh nivelin e qytetarit shqiptar me ate anglez por,experienca dhe arritjet e botes moderne ne sistemin e arsimit jane shembull konkret se ku duhet te mbeshtetet shkolla jone

Pas