Kryesore

Kush është kryetari i ri i degës së PD në Dibër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 22/04/22 |
Opi Nion

Komisioni i Rithemelimit ka vijuar procesin zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve të degëve të PD.

Ditën e sotme janë zhvilluar zgjedhje në degën e PD në DIbër, ku garuan Ikur Krosi dhe Hamza Lleshi.

Në këto zgjedhje votuan 681 demokratë, ndërsa fitues u shpall ilir Krosi me 528 vota, teksa rivali i tij, Hamza Lleshi mori 148 vota dhe 5 fletë votimi u shpallën të pavlefshme.

PD  më 30 prill ka thirr Kuvendin Kombëtar, në Sicili do të merren vendime të rëndësishme, zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit Kombëtar, kryesinë e partisë si dhe shpalljen e datës për zgjedhjen e kryetarit të PD.

Pas