Aktualitet

Nuk ka me qeli per Armando Prengën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:04 - 23/11/15 |
b.f

TIRANË- Deputeti i padëshiruar tashmë nga PS-ja, Armando Prenga qëndroi për dy muaj në paraburgim për sherrin e Lgaunës së Patokut. Ai do të shohë sot lirinë. Pas disa kërkesave nga ana e avokatëve, Gjykata e Lartë vendosi qe Armando Prengës t’i ndryshohet masa e sigurisë nga “arrest në burg” në “arrest shtëpie”.

Relatorja e këtij procedimi penal, është gjyqtarja, Mirela Fana bashkëshortja e Neshat Fanës, avokatit të njohur. Ajo lexoi vetëm dispozitivin, ndërsa vendimi i plotë pritet të zbardhet në faqen online të gjykatës. Sipas burimeve te Opinion.al Fana ka qene e vetmja qe ka votuar pro arrestit per Prengen nderkohe qe 4 gjyqtaret e tjere kane votuar per daljen e tij nga qelia. Vendimi eshte marre 4 me 1!

Edhe pse prokuroria e akuzon për plagosje Armando Prengën, avokatët thanë se asnjë nga dëshmitarët apo policët e komisariatit të Kurbinit nuk e ka parë deputetin të qëllojë mbi anëtarët e familjes Cali.

Por edhe pse në gjendje të lirë, Armando Prenga do të gjykohet për tre akuza: Plagosje me dashje, armëmbajtje pa leje dhe kanosje. Burime nga prokuroria thonë se së shpejti dosja e plotë do të shkojë në gjykatë.

KOMENTO (11)

Shkruaj nje koment

  1. nxirrni te gjithe me emra keshtu, edhe pa akuza se njerezit e kuptojne vete kur vjen era M. Thjesht nxirrini keta te pangopur me emer dhe figure qe te fillojne te pakten te maten para se te bejne dicka te paligjshme. jo se politikanet qe jane me emer, figure e video po i plas shume, se jane mesu me lloj-lloj akuzash, po te pakten ketyre me te vegjelve tu dridhet pak dora para se te firmosin cfare u thone shefat ose rryshfeti.

  2. Kjo eshte drejtesia jone e shpifur me ato palo gjygjtare qe po bejne konkurence me politikanet se kush vjedh me shum, me prokurore qe ja fusin gjumit per shtate pale qef e nuk veprojne, me drejtore hipotekash me te korruptuarit ne bote dhe me kryetare bashkish qe japin leje vend e pa vend vetem per te mare % e tyre, ti denoje zoti per te gjitha cfare kane bere ja dhente mu aty ku i dhem me shum ishalla

    Ishalla te vije ISIS-i ne shqiperi dhe te shkojne direkt ne parlament ti heqin qafe te 140 politikan qe po ja marin shpirtin ketij populli gjakpirsave te fulliqur

    E kane thene: Nuk behet shqiperia me shqipetare

  3. kjo esht shqiperia cuna ,kot nuk thon kjo esht nje qeveri e qelbur,,,,,u qam nga saliu ,tani nga ku maskara qe i mbylli te gjitha punet nxjer njerzit nga burgu ,

  4. Boll mashtuat ju te opinionit jan te tjer ata qe nxoren prengen jo gjyqtarja qe ju po perflisni. Po verifikoni informacionet para se ti nxirni dhe te perflisni njerez kot sic e keni zakon se nuk ju shkon..

Pas