Aktualitet

Kush është firma që u hapi gropën pallateve?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 28/11/15 |
b.f

 

Një gropë e hapur për ndërtim prej një viti e gjysmë në afërsi të zonës së Kopshtit Zoologjik, ka shkaktuar rrezikimin e 2 pallateve që gjenden pranë saj.

Aktualisht janë evakuauar disa nga familjet në pallatin e rrezikuar, ndërsa News 24, bën me dije se firma që ka hapur këtë gropë është IBN dhe ajo ka ofruar hotel për banorët e evakuuar.

 

Prej tri ditësh shtabi i emergjencave është mbledhur për të shqyrtuar këtë problem, por ende nuk dihet çfarë vendimi do të marrin.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas