Aktualitet

Kurti e ftoi në Kosovë, Rama: Le të nisim menjëherë përgatitjet…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:55 - 17/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti pas letrës së urimit që ky i fundit i bëri Ramës.

Në një postimin në rrjetet sociale Rama e falenderon, teksa shkruan se është i gatshëm që të nis menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët.

Postim i plotë:

Faleminderit @albinkurti

! Patjetër do ta vizitoj me shumë kënaqësi Kosovën, me t’u kthyer nga Asambleja e OKB! Le t’ia nisim menjëherë me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët. Uroj megjithë zemër dhe kam besim se do të bëjmë plot punë të mira në dobi të të dy shteteve tona

Pas