Aktualitet

Kur do të nisin protestat? Berisha: PD është e vonuar. Grupet janë gatiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:00 - 10/06/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha i pyetur në konferencën e sotme nga gazetarët se kur do të nisin protestat opozitare pas thirrjes që ai ka bërë tha se PD është e vonuar pasi grupet dhe qytetarët janë gati.

Ai theksoi se zemrat e njerëzve po ziejnë, teksa u shpreh se grupet e qytetarëve, anëtarësia, grupet e interesit janë të gjithë para nesh.

“Jam i vonuar në artikulimin tim pasi zemrat e njerëzve po ziejnë. Lëvizjet janë interesante nganjëherë u prin nganjëherë të prijnë ato. Kërkesa për protesta janë universale dhe PD është e vonuar. I kemi grupet qytetarët anëtarësinë, grupet e interesit janë të gjithë para nesh dhe do të zbatojmë dhe do të jemi në lartësinë e vendimeve tona ndaj tyre”.

Pas