Kryesore

Kur do mbahet Kuvendi?Berisha: I hapur për çdo detyrë, përfshirë dhe kryetar i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:01 - 22/10/21 |
Opi Nion

Nga Berati, ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se javën e ardhshme do të shpallë datën për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Para demokratëve, Berisha  nuk përjashtoi rikandidimin për kryetar të PD, duke thënë se është i hapur për çdo detyrë në harkun kushtetues

“E gjithë kjo përpjekje është që ju të zgjidhni kryetarin. Sali Berisha në mënyrë të padiskutueshme është i hapur siç kam deklaruar në datën 20 maj për çdo detyrë në harkun Kushtetues, përfshirë edhe kryetar i PD. I përket anëtarësisë të zgjedhë kryetarin e saj.

Javën që vjen do të shpall datën e mbledhjes së Kuvendit dhe do të mblidhemi të sigurt në të drejtën tonë”, u shpreh Berisha.

Pas