Sport

Kupa e Shqipërisë, zbulohen formacionet e Teutës dhe Tiranës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 02/08/20 |
el ida

Teuta dhe Tirana do të kërkojnë sonte triumfin në finalen e Kupës së Shqipërisë. Teksa pak na ndan nga sfida që do luhet pa tifozë, tashmë janë zbuluar edhe formacionet e të dyja ekipeve.

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Avdyli, Aleksi, E. Vila. Kallaku, L. Vila, Hebaj. Trajner: Edi Martini

TIRANA: Lika, Vangjeli, Muça, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Sidibe, Hasani, Torassa, Cobbinah, Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo.

Tirana pasi arkivoi titullin kampion, kërkon dhe Kupën për të mbyllur një sezon me dy trofe që i mungojnë prej 21 vitesh. Po ashtu edhe Teuta kërkon me ngulm trofeun pasi kështu siguron objektivin kryesor të klubit, pjesëmarrjen në kupat e europës./Opinion.al

Pas