Sport

Kupa e Botës/ Senegali merr fitoren e parë në këtë Botëror, mund bindshëm KatarinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 25/11/22 |
Opi Nion

Senegali ka mundur Katarin me rezultatin 3-1 në ndjeshjen e dytë të grupit A në Kupën e Botës, duke regjistruar kështu fitoren e parë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 për Senegalin, falë golit të Boulaye Dia, ndërkohë që në pjesën e dytë u shënuan plot 3 gola të tjerë.

Famara Diedhiou dhe Bamba Dieng shënuan 2 herë për Senegalin, ndërkohë që golin e vetëm për Katarin e shënoi Muntari.

Me këtë humbje, skuadra pritëse e Botërorit do të eleminohet nëse kryesuesja e grupit A, Holanda fiton ndaj Ekuadorit, ndeshje kjo që do të zhvillohet në orën 17:00.

Pas