Sport

Kupa e Botës/ Maroku i pret biletën për në shtëpi SpanjësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:57 - 06/12/22 |
Opi Nion

Maroku është skuadra tjetër që kualifikohet për në çerekfinalet e Kupës së Botës pasi ka eleminuar Spanjën këtë të martë.

Skuadra e Luis Enrique i ka dhënë lamtumirën Botërorit pas gjuajtjeve të penalltive në fund të një ndeshjeje ku 120 minutat u mbyllën pa gola.

Maroku fitoi 3-0, me iberikët që nuk shënuan asnjë penallti.

Sarabia, Soler dhe Busquet gabuan nga pika e bardhë e 11-metërshit./Opinion.al

Pas