Politikë

Kundërshtarë në politikë, Zhupa dhe Xhafaj nën një çadër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:08 - 03/05/22 |
Opi Nion

Duket se reshjet e shiut kanë bërë bashkë sot opozitën dhe mazhorancën. Edhe pse në seancat plenare janë kundërshtarë deputetja e PD-së, Ina Zhupa dhe ai socialist, Etjen Xhafaj, janë fotografuar teksa i drejtohen sallës së Kuvendit nën një çadër.

Kuvendi u mblodh sot në një seancë të posaçme plenare ku dha mesazhin e tij, Presidenti Volodymyr Zelensky.

Zelensky falenderoi popullin shqiptar për përkrahjen dhe gjithashtu kërkoi që Shqipëria të kufizojë tregtinë me Rusinë dhe të mbyllë portat për anijet dhe turistët rusë.

 

Pas