Sport

Kukësi forcon sulmin, merr lojtarin e Kombëtares


               Publikuar në : 22:00 - 22/07/19 |
geliano fataj

Kukësi forcohet me një tjetër sulmues. Klubi ka njoftuar se ka sulmuesin e Kombëtares, Enis Gavazaj.

Ai është dhe ish-futbollisti i Skënderbeut në periudhën 2016-2018

Sezonin e kaluar u aktivizua me Yenisey (Rusi) në fazën e parë dhe Dinamo Minsk (Bjellorusi) në të dytën, duke u aktivizuar vetëm në 12 takime e duke mos shënuar gol.

24-vjeçari ka luajtur 3 ndeshje me Shqipërinë, të gjitha nën drejtimin e Christian Panucci-t./ Opinion.al

Pas