Bota

Kufizime për hyrjen në shtetin Rus, në listë edhe Shqipëria  


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 28/03/22 |
el ida

Rusia ka bërë gati një listë të vendeve të konsideruara jomiqësore dhe vendimin se qytetarët e tyre nuk do të hyjnë apo do te kufizohen në territorin e saj. Lajmi është bërë i ditur nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili në një intervistë televizive deklaroi se po hartohet një dekret presidencial për këtë qëllim. Lavrov tha se ndalimi nuk do të jetë kategorik, pasi dekreti do të përcaktojë kufizime për të hyrë në Rusi pa shpjeguar qëllimin e vizitës.

Ndërkohë, në listën e bërë publike nga agjencia Reuters hyn edhe Shqipëria.

 

Pas