Emisionet

Ku ruhen dhe si janë dosjet e sigurimit/ Irakli Koçollari, si funksiononte sigurimi!Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:50 - 26/10/22 |
Opi Nion

Në emision “Opinion” të së martës (25 tetor 2022) u trajtua tema “Ku ruhen dhe si janë dosjet e sigurimit!”

Në pjesën e parë të emisionit u transmetua një dokumentar i realizuar në Autoritetin e Dosjeve.

Në pjesën e dytë dhe të tretë të emsionit ishte i ftuar ish-drejtori i SHIK, Irakli Koçollari.

Koçollari i dha përgjigje disa prej pyetjeve: Sa ka qenë numri i bashkëpunëtorëve të sigurimit të shtetit, sa është numri i personave që janë ndjekur nga Sigurimi i Shtetit, a janë eleminuar këto dosje dhe a mund të eleminohen ose sajohen.

I ftuar në studio:

  1. Irakli Koçollari

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas