Aktualitet

Kthjellime, por rënie temperaturash, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:23 - 11/11/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme masat ajrore me origjinë verilindore do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm në të gjithë Shqipërinë.

Për pasojë kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të jenë prezente ne bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa me kthjellime dhe vranësira disi më të dukshme paraqiten zonat malore përgjatë kufirit lindor por nuk parashikohen reshje.

Siaps MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë sërish rënie në mëngjes dhe mesditë duke luhatur në vlerat ditore nga 2°C deri në 23°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verilindor-lindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Pas