Kryesore

Kthjellime dhe vranësira, si parashikohet moti për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:51 - 12/11/20 |
Al Do

Sipas MeteoAlb, moti mbetet me kthjellime deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Por pasditja sjellë vranësira kalimtare fillimisht në zonat malore dhe më pas vranësirat shfaqen dhe në pjesën tjetër të vendit.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur  nga 2°C mëngjesi në zonat malore deri në 20°C mesdita në zonat jugperëndimore.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 23 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim i ulët./ Opinion.al

Pas