Kryesore

Kthjellime dhe vranësira, si parashikohet moti për ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:55 - 13/11/20 |
Al Do

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të herë pas – herëshme, të cilat pësojnë zhvillim duke sjellë shira të izoluar në zonat qëndrore dhe jugore. Pasditja dhe kryesisht mbrëmja ri-kthejnë kthjellimet në vend.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 1°C mëngjesi deri në 19°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./Opinion.al

Pas