Aktualitet

Kthjellime dhe kalime vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 16/11/21 |
Opi Nion

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë pritet përmirësim i dukshëm i motit duke bërë që pjesa më e madhe e territorit shqiptar të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat juglindore duke rrezikuar shira të dobëta dhe të izoluara.

Orët e pasdites dhe mbrëmjes paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta.

Sipas MetetoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por rritje pritet në orët e mesdites duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 ballë./Opinion.al 

Pas