InstaBIZ

“Ktheju tokës”, Jonida Maliqi kualifikohet në finalen e Eurovision


               Publikuar në : 23:28 - 16/05/19 |
Opi Nion

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës”, ka mundur që të kualifikohet në finalen e Eurovison.

Këngëtarja shqiptare arriti që të bënte një perfomancë të mirë në mbrëmjen e dytë të Eurovision, duke kënduar para miliona njerëzve.

Bashkë me Shqipërinë, mbrëmjen e sotme në përfundim të votimit u kualifikuan edhe Maqedonia e Veriut, Holanda, Suedia, Rusia, Azerbajxhani, Danimarka, Norvegjia, Zvicra, si edhe Malta.

Po ashtu, faqja zyrtare e Eurosong e cilësoi zërin e Jonidës mahnitës dhe interpretimin e shkëlqyer./ Opinion.al E.Xh.

Pas