Te Fundit

Kryetarët e bashkive, jo më shumë se 3 mandate radhazi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:45 - 08/11/15 |
b.f

Zgjedhjet e fundit vendore do të jena të tilla për mandatin e shumë kryebashkiakëve, të cilët drejtojnë bashkitë për më shumë se 3 mandate. Te tillë si kryetari i Bashkisë Elbasan në mandatin e tij të tretë, ai Polican, i Kamzës, apo i Vorës. Projektligji i fundit “Për vetëqeverisjen vendore” që është përgatitur nga qeveria dhe që kaloi të enjten në Kuvend, përcakton se kryetarët e bashkive nuk do të kenë mundësinë të zgjidhen më shumë se tre mandate radhazi.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas