Sport

Kryeqyteti vishet bardheblu, Tirana fiton me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 25/10/21 |
Opi Nion

Tirana ka mposhtur Partizanin me rezultatin 1-0, goli shënuar nga Limaj me 11-metërsh në shtesën e pjesës së parë.

Por, vetëm pas 36 sekondash, arbitri u detyruar të ndërpresë ndeshjen për shkak të hedhjes së flakadanëve në fushën e lojës.

Gjithçka rinisi pas 5 minutave, ku dy ekipet u treguan më të kujdesshme për të mos pësuar. Në fundin e pjesës së parë, arbitri akordoi një 11-metërsh pasi pa pamjet në VAR. Limaj ekzekutoi në mënyrë perfekte penalltinë, duke i dhënë avantazhin Tiranës, i cili zgjati deri në fundin e takimit, pavarësisht përpjekjeve të vakëta të Partizanit.

Me këtë fitore, Tirana shkon në kuotën e 14 pikëve, e vetme në krye të klasifikimit, ndërsa pas 6 javëve të para, Partizani ende nuk ka provuar shijen e fitores, pasi ka marrë 4 barazime dhe 2 humbje.

Pas