Aktualitet

Kryeprokurori francez: Ja kush janë terroristët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 14/11/15 |
b.f

Kryeprokuri i Francës Francois Molins sapo ka dhënë detajet më të fundit për atë që ndodhi mbrëmë në Paris. Sipas Molins: “Një terrorist që sulmoi në Bataclan ishte 30 vjec dhe njihej si radikal islamik. Ka filluar një ndjekje speciale. Njëri nga kamikazët pranë stadiumit ishte lindur në Siri dhe ishte 16 vjeç. Makina që u përdor nga terroristët ishte një Seat i zi me targa belge. Kemi nisur hetim ndërkombëtar me partnerët tanë”.

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Her thon qe jan belg her ishin njeri 20 vjec & tjetri 23 tashi na doli njeri 16 dhe tjetri 30 ahhh se kjo esht luft me te pafajshmit dhe jo luft islamike keshtu si duan ta quajn keta vendet e pasura per perhapjen e ndonje lufte per interesa kurvash politike

Pas