Aktualitet

Kryepeshkopi Janullatos pozitiv me Covid-19, transferohet drejt Greqisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:02 - 11/11/20 |
Opi Nion

Kryepeshkopi i Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos, është infektuar me koronavirus.

Kleriku i lartë, me urdhër të kryeministrit grek, Mitsotakis, është transferuar me urgjencë në Athinë, në një klinikë të specializuar.

Mjekët grekë kanë shprehur shqetësimin e tyre për shkak të moshës së kryepeshkopit, 91 vjeç.

Ende nuk dihet se si është gjendja shëndetësore e Janullatos, si dhe çfarë shenjash ka pasur ai.

Katër muaj më parë Janullatos iu nënshtruar një operacioni në zemër./Opinion.al

Pas