Aktualitet

Kryeministri francez: Sulmi u organizua në Siri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:56 - 16/11/15 |
b.f

PARIS- Kryeministri i Francës, Manuel Valls ka deklaruar se sulmet në Paris janë planifikuar dhe organizuar nga Siria. Ai ka thënë gjithashtu se policia ka kryer më shumë se 150 bastisje kundër islamistëve të dyshuar në mbarë vendin. Burimet policore thonë se kontrollet kanë çuar në disa arrestime dhe në konfiskimin e një arsenali armësh në Lion.

Kërkimet, ndërkaq, vazhdojnë për anëtarët e mbijetuar të grupit islamist, i cili ka vrarë së paku 132 persona të premten në Paris.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas