Aktualitet

Kryeministri francez, paralajmëron sulme të tjera terroriste


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:10 - 15/11/15 |
root

Pas sulmeve te 13 nëntorit, që përgjakën Parisin, kryeministri francez Manuel Valls tha se Franca i ka shpallur luftë të pamëshirshme shtetit Islamik. Ai paralajmëroi gjithashtu se vendi mund të bëhet sërish objekt i sulmeve. “Jemi në luftë. Do të jetë një luftë e gjatë dhe e vështirë dhe për këtë them se duhet të presim sulme të tjera”, tha Valls.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas