Bota

Kryebashkiaku i Kievit: 5 shpërthime në kryeqytet, nata do jetë e vështirë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:59 - 25/02/22 |
Opi Nion

Ushtria ruse vijon sulmet në Ukrainë duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha në disa qytete.

Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko deklaron se disa shpërthime janë regjistruar në kryeqytet.

Vitali Klitschko, tregon se pesë shpërthime janë raportuar në të gjithë kryeqytetin, disa prej tyre pranë një termocentrali në veri të qytetit.

Shërbimet e urgjencës po përgjigjen. Ne po zbulojmë detajet. Situata tani, pa ekzagjerim, është kërcënuese për Kievin. Nata do të jetë shumë e vështirë “,-tha Klitschko./ Opinion.al

Pas