Sport

Kroacia mposht Rusinë dhe siguron “biletën” për në Kampionatin Botëror


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:05 - 14/11/21 |
Opi Nion

Kroacia ka marr tashmë biletën e sigurt për pjesëmarrjen në Katar 2022, pasi ka fituar në ndeshjen ndaj Rusisë. Ka qenë një autogol  i Fedor Kudryashov që i dha fitoren kroatëve me rezultatin 1-0, duke ju mundësuar kështu pjesëmarrjen e 6 në një kampionat botëror. Ata renditen të parët në Grupin H me 23 pikë.

Ndërkohë,  Rusia do të luajë në play-off pasi tashmë renditet në vendin e dytë me 22 pikë.

Kroacia i bashkohet Gjermanisë, Belgjikës, Francës dhe Danimarkës si pesë skuadrat e para europiane që sigurojnë kualifikimin në Kampionatin Botëror./Opinion.al

Pas