-ARKIVA OPINION

KRITIKAT E BEN BLUSHIT!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 30/04/15 |
root

I ftuar:

Ben Blushi

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=6Oeq0us6yVM” width=”560″ height=”315″]

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

 1. Ne fak ka vdekur PS. Tani nuik kemi me PS por Rilindje. Po te shofesh dhe borderat elektoral Ps nuk ka me por vetem Rilindje.net. Ky eshte fundi i nje partie te medhe si Partia Socialiste dhe Rama arriti ta ndryshoje ne themel PS duke e zevendesuar me Rilindje. Shume shpejt do te kerkoje t’i ndryshoje emrin PS ne Rilindje.

 2. Nuk ka shkelqyer vertete qeverisja e mepareshme Berisha, vecanerisht ne mandatin e saj te dyte, kur pati ne aleance qeverisje LSI, Por keto akuza konkrete per qeverine “rilindase” qe te krahasohen me “keqqeverisejen” e Berishes, nuk i ka bere dot as Balla e as Blushi.
  Si Blushi ashtu edhe Balla, duket sikur bejne gare se kush te shaje me shume Berishen, ai eshte me prane te vertetes.
  A ka ndonje vit te qeverisjes Berisha gjate te cilit te mos jete bere asnje investim publik ?
  A ka ndonje vit qe te mos jene ngritur sadopak pagat e pensionet ?
  I vetmi “argument” per te denuar Berishen, jane Gerdeci dhe 21 janari.
  Ka me qindra raste aksidentesh me viktima te shumta qe kane ndodhur ne bote ne objekte qe kane materiale shperthyese.
  Ne asnje vend nuk eshte shfrytezuar ky soj akseidenti per te cilesuar kryeministerin si “vrases”
  Ne te gjitha vendet e zhvilluara demokratike, zhvillohen demostrata, por qe te besh demostrate te dhuneshme me kerkesen per te rrezuar nga pushteti nje kryeminister. edhe duke”shkelur mbi kufoma” ne nje kohe qe ke pothuajse nje numur te barabarte deputetesh me mazhorancen ne pushtet, kjo ka ndodhur vetem ne Shqiperi.

Pas